offer:
glass services

SZLIFOWANIE I POLEROWANIE

Szlifowaniem pozbawiamy nierówności i ostrości obrabianych krawędzi i nadajemy mu szlachetny wygląd.
Szlifujemy szkło o grubości od 2 – 19 mm.
Szlifujemy nawet najbardziej nietypowe i skomplikowane elementy szklane.
Szlif może być wypolerowany lub matowy

 

FAZOWANIE

Fazowanie polega na wytworzeniu szerokiej fazy na krawędzi szkła, która załamując światło, wytwarza ciekawy efekt wizualny. Płaszczyzna załamania światła na szlifie fazy nadaje elementom szklanym bardzo elegancki i stylowy wygląd.

 

UKOSOWANIE

Ścięcie krawędzi szkła pod odpowiednim kątem - najczęściej 45 stopni

 

WIERCENIE

 

HARTOWANIE

Hartowanie szkła polega na rozgrzaniu szkła w specjalnym piecu do odpowiednio wysokiej  temperatury i jego natychmiastowym schłodzeniu. Proces ten zwiększa wytrzymałość i trwałość szkła. Szkło hartowane jest znacznie bardziej wytrzymałe od szkła niehartowanego. Jest ono w stanie wytrzymać nacisk dużego ciężaru i staje się odporne na różnego rodzaju czynniki mechaniczne, lecz nie jest to szkło antywłamaniowe. Szkło hartowane można nazwać szkłem bezpiecznym, ponieważ przy uszkodzeniu rozpada się na drobne nieostre elementy. Delikatne nierówności powierzchni i drobne skazy powstałe w procesie hartowania są normą.

 

PIASKOWANIE

Efekt piaskowania uzyskujemy poprzez uderzanie drobinek materiału ściernego o powierzchnię szkła pod ciśnieniem. Rezultatem tego procesu jest powstanie szkła matowego, lekko przeziernego. Przy użyciu tej metody można poddawać matowieniu duże powierzchnie szkła, a także wykonywać różnorodne wzory czy napisy. Piaskowanie jest sposobem zdobienia szkła, polegającym na jego zmatowieniu.

 

LAKIEROWANIE

Metoda lakierowania szkła polega na równomiernym nakładaniu warstwy lakieru na szkło płaskie, co pozwala na uzyskanie różnorodnych elementów zdobienia szkła. Lakierujemy we wszystkich kolorach RAL i NCS i na każdym rodzaju szkła

 

LAMINOWANIE

Laminowanie szkła polega na sklejeniu ze sobą dwóch, trzech lub więcej warstw szkła za pomocą foli EVA lub PVB. Folie mogą być bezbarwne, mleczne lub czasem kolorowe. Istnieje także możliwość zalaminowania między szybami, elementów graficznych, tkanin, fornirów, folii ozdobnych, wydruków itp. Dzięki procesowi laminowania powstaje szkło bezpieczne. Metoda ta służy do wytwarzania szkła dekoracyjnego, konstrukcyjnego (balustrady, schody, podłogi) oraz antywłamaniowego, kuloodpornego.

 

KLEJENIE UV

Metoda ta polega na sklejaniu szkła ze sobą, lub przyklejaniu do szkła elementów metalowych za pomocą najczęściej przezroczystego kleju utwardzanego promieniami UV. Spoiwo takie ma dużą wytrzymałość mechaniczną i jest estetyczne bo niewidoczne. Klejenie metodą UV jest szczególnie przydatne w produkcji mebli, gablot, półek oraz elementów ozdobnych. Spoiwo powstałe przy zastosowaniu metody UV jest mało odporne na wilgoć i udarność.

 

DRUKOWANIE NA SZKLE

Istnieje możliwość nadruku na szkle obrazów zarówno nieprzeziernych jak i transparentnych. Mogą to być wszelkiego rodzaju zdjęcia, wzory, grafiki itp. Można drukować na szkle o dowolnym kształcie i grubości. 

Zastosowanie
- kabiny prysznicowe
- panele kuchenne
- drzwi szklane
- szklane fronty mebli
- balustrady
- ścianki szklane
- blaty szklane
- kasetony

 

 

 

 

Do góry